Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności » Ok, zamykam
Filtry

NIKE AIR JORDAN 1 RETRO MID MARQUETTE

554724-707
CENA: 299,00 z podatkiem VAT
429,00
BRAK W MAGAZYNIE
  • Dostępność:Wysyłka w ciągu 48h
  • Rodzaj:Męskie
  • Przeznaczenie:Koszykówka / Halowe
  • Materiał:Skóra naturalna
  • Typ:High
  • Kolor:Niebieski

AIR JORDAN 1 RETRO

Rok 1984, zima. Brak pieniędzy zmusił NIKE do szukania sposobów na rozwój firmy.
Buty do biegania nie wystarczały, więc trzeba było spróbować czegoś nowego. Filozofia była następująca „Skoro nie stać nas na reklamę naszych produktów na tylnej okładce, to zdobądźmy sportowca, który będzie nas reklamował na przedniej okładce” Tym kimś nowym miał być Michael Jordan – dobrze zapowiadający się trzeci pick draftu, wybrany przez Chicago Bulls. Niestety, MJ od samego początku nie był przekonany do koncernu NIKE.
W czasach gry na Uniwersytecie, Jordan biegał w obuwie firmy CONVERSE. W tamtych czasach największe gwiazdy NBA miały umowy sponsorskie właśnie z CONVERSE, min. Larry Bird, Magic Johnson. Czy was by nie skusiło takie towarzystwo :) ? Sprawy potoczyły się jednak trochę inaczej. CONVERSE nie złożyło Jordan’owi odpowiedniej oferty. Firma Adidas, która była faworytem Jordana, również tego nie zrobiła. W kolejce natomiast od razu ustawił się NIKE. Prywatny agent Jordan'a (David Falk) bardzo chciał, aby Micheal podpisał kontrakt koniecznie z NIKE, ponieważ tylko oni zapewniali mu własną linię butów o nazwie 'AIR JORDAN'. Żadna firma wcześniej nie była chętna na sponsorowanie i promowanie obuwia dla jednego zawodnika, lecz byli w stanie zrobić wszystko, by przekonać Jordan'a. Po pewnym czasie odbyło się spotkanie, na którym doszło do porozumienia. "Jordan będzie promował firmę NIKE!". Wsparcie rodziny oraz prywatnego agenta zaowocowały kontraktem. I tak powstała nowa linia butów - AIR JORDAN. Powstało logo, na którym widniała piłka wraz ze skrzydłami.
Jordan podpisując kontrakt zgodził się na 5 letnią umowę, na kwotę 2,5 mln dolarów. Projektantem jedynek był Peter Moore, a same buty były strzałem w „dziesiątkę”, ponieważ ludzie na całym świecie wydawali mnóstwo pieniędzy, by posiadać w swojej kolekcji ten model. Nie tylko była to świetna promocja dla Jordan’a, ale również dla Nike’a. Jest to pierwszy model z kolekcji AIR JORDAN.

Specyfikacja

Dokładna data wydania: Marzec 1985.

Cena: (Marzec 1985) - 75$

Ciekawostka: Czarno-czerwone Nike Air Jordan I zostały zakazane przez NBA, ponieważ nie spełniały kryteriów możliwych do wybiegnięcia w nich na parkiety NBA (chodziło o kolor butów – powinien być biały). Przyjęła się wtedy nazwa „banned” dla tego modelu.

Buty w kolorystyce uczelni MARQUETTE

 

WE SELL ONLY 100% AUTHENTIC PRODUCTS! OUR SUPPLIER IS NIKE POLAND